Českobratrská církev evangelická v Kolíně


O nás - FS ČCE v Kolíně

          Jsme věřící lidé. Věříme v jednoho Boha ( křesťanství - odkaz na Wikipedii ), který se dal poznat židovskému národu. O vztahu židovského národa a Boha pojednává první část Bible - Starý zákon.

         Věříme, že Bůh se projevil v životě a díle Ježíše Krista - viz Nový zákon - druhá část Bible.

         Věříme, že Ježíš Kristus ( odkaz na Wikipedii ) je Boží Syn - zaslíbený Mesiáš - Vykupitel. V jeho jménu se můžeme modlit - mluvit k Bohu, s Bohem. Věříme a zažíváme, že Bůh jedná i dnes a nechává se lidem, kteří ho upřímně hledají, poznat ( odkaz na www.znateho.cz ).

        Jste zváni na hlavní shromaždění v týdnu, které začíná každou neděli v 9h v evangelickém kostele v Kolíně ( odkaz na mapu ). K společnému čtení a výkladu Bible je vyhrazena středa 19.hodina. Náš sbor je jeden ze sborů Českobratrské církve evangelické ( odkaz na https://www.e-cirkev.cz/ ). Ta se řadí mezi české křesťanské církve ( odkaz na www.cirkve.cz ). Více o historii a specifičnosti evengelické církve najdete zdehttps://liben.evangnet.cz/evangelici/

        Budeme rádi, když si naše stránky prohlídnete.Těšíme se na Vaše dotazy či připomínky, které můžete směrovat na uvedenou adresu či je nám napsat prostřednictvím okénka - Napište nám.